اصلاحات نیوز

دادستان تبریز: غذاها نذری نبوده، آخرین وضعیت پرونده ی پزشک خوش خط تبریزی

در حالی که جامعه هنوز متاثر از مرگ دو نفر از خانواده علیرضا صلحی، پزشک تبریزی است، خبرهای جدید از این ماجرا می رسد.

به گزارش اصلاحات نیوز: نظریه پزشکی قانونی در رابطه با فوت دو عضو خانواده پزشک تبریزی صادر شد

دادستان تبریز:
 پزشک تبریزی به نذری‌نبودن غذاها اعتراف کرد
 مطابق نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم فسفین (قرص برنج) بوده است.
غذاها از یکی از رستوران‌های تبریز خریداری شده است و بر اساس تحقیقات پرونده و بررسی محتوای دوربین‌های حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص شده است./تسنیم

جزئیات

+

مرگ همسر پزشک علیرضا صلحی

به گزارش اصلاحات نیوز:  یک منبع آگاه به شفا آنلاین گفت: دکترصلحی فقط چند بار به اداره آگاهی منتقل شده وتحت تحقیق قرارگرفته است.
وی افزود:درجریان رسیدگی به چنین پرونده هایی، رفت وآمدهای این چنینی و تحقیق ازمطلعین ویا مظنونین امری طبیعی است .
این مقام آگاه تاکید کرد:دکترصلحی بازداشت نیست اما تازمان کشف حقیقت وافشای رازقتل همسرومادربزرگش تحقیقات تخصصی دراین باره ادامه دارد.

وی درپایان خاطرنشان کرد:براساس تصمیم های اتخاذشده ،اطلاع رسانی دراین باره وپرونده های مشابه ازسوی قاضی خلیل الهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی صورت خواهد گرفت.بنابراین ازرسانه ها درخواست می شود تا قبل ازحصول نتیجه قطعی ازهرگونه گمانه زنی دراین باره خودداری کنند.

/شفا آنلاین

+

اعتراف دکتر صلحی

خبرگزاری فارس ( ۸ آبان ۱۳۹۵ ) پیش نوشت :‌ پزشک تبریزی که ادعا می شد همسر و مادر همسرش در اثر خوردن غذای نذری فوت کرده اند، به دست داشتن در قتل این دو اعتراف کرده است

خبرگزاری تسنیم به نقل از یک منبع آگاه در پرونده پزشک معروف تبریزی نوشته است

در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که گرچه مرگ این مقتولان بر اثر مسمومیت رخ داده است ولی بر خلاف ادعاهای مطرح شده، پای هیچ غذای نذری در میان نبوده است.
🔹در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که این پزشک تبریزی، شخصاً مبادرت به تهیه غذا از یکی از کترینگ‌های شهر تبریز کرده است و غذای مسمومی که باعث مرگ این دو زن شده به هیچ وجه، نذری نبوده است.

🔹رضا بیگی، نماینده تبریز در مجلس تائید کرد که پزشک تبریزی طراح قتل اعضای خانواده اش بود و اکنون هم در بازداشت است

تکذیب شایعه اعتراف پزشک اصلاح‌طلب تبریزی به دست داشتن در قتل خانواده خود

یکی از نزدیکان خانواده دکتر علیرضا صلحی پزشک تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن تکذیب شایعه اعتراف صلحی به قتل خانواده خود، عنوان کرد: خانواده دکتر صلحی از ابتدا ترجیح می‌دادند موضوع این پرونده در یک فضای آرام پیگیری شود تا بررسی‌های نهادهای قضائی و انتظامی با دقت و سرعت بیشتری صورت پذیرد ولی متاسفانه در روزهای اخیر شاهد انتشار شایعات نادرستی هستیم که هم باعث ناراحتی و رنجش خانواده‌های داغدار شده و هم تمرکز بر اصل موضوع را از بین برده است.

او ضمن تکذیب خبر منتشر شده مبنی بر اعتراف دکتر صلحی به قتل خانواده خود، تاکید کرد: خبر اعتراف ایشان کذب محض است. متاسفانه عده‌ای بجای اینکه پیگیر اخبار صحیح و دقیق باشند، دنباله‌روی شایعات مطرح شده بین مردم هستند و اعتبار و اخلاق رسانه‌ای خود را فدای افزایش مخاطب و درآمد کرده‌اند.

این فرد نزدیک به خانواده دکتر صلحی در پاسخ سوال دیگر ایلنا، در مورد اظهار نظر یکی از نمایندگان تبریز در مورد این پرونده، ابراز داشت: متاسفانه این نماینده محترم تصور می‌کنند کماکان استاندار آذربایجان شرقی هستند و مسئولیت و مجوز دارند در هر موضوعی با اطلاع یا بدون اطلاع اظهار نظر کنند.

او ادامه داد: از مردم فهیم درخواست داریم از پرداختن و انتشار شایعات پرهیز کنند و مطمئن باشند در صورت حصول نتیجه‌ای، این موضوع توسط مسئولان قضائی استان اطلاع رسانی خواهد شد.

 

خبرهای تایید نشده در شبکه های مجازی از دست داشتن پزشک تبریزی در جریان مرگ خانواده اش حکایت دارد.

یکی از دوستان صلحی نیز به این خبر اشاره کرد و گفت: دکتر صلحی هم اکنون در بازداشت بسر می برد و کارآگاهان مشغول بازجویی از وی هستند.

وی افزود: کسی از انگیزه های او در این حادثه خبر ندارد، اما تا آنجا که من می دانم او با همسرش اختلافی نداشت.

هنوز هیچ مرجع رسمی دخالت دکتر صلحی را در این حادثه تایید نکرده اما برخی منابع آگاه و نزدیکان وی خبر بازداشت صلحی را تایید کرده اند.

اعضای خانواده دکتر علیرضا صلحی، پزشک تبریزی شنبه قبل از تاسوعا در پی خوردن غذای آلوده مسموم شدند و همسر و مادربزرگ وی فوت کردند و والدین و برادر او هم در بخش مراقبت های ویژه بستری شده و نجات یافتند.

ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت نیز در ملاقات با مصدومان حادثه تاکید کرده بود نیروهای انتظامی و امنیتی در حال بررسی موضوع هستند واز رسانه ها خواسته بود در این رابطه از گمانه زنی پرهیز کنند.

/سلامت آنلاین

مطلب مرتبط: درگذشت مشکوک خانواده پزشک خوش خط تبریزی

با دیگران به اشتراک بگذارید
 1. امیر گفت:

  دکتر صلحی قاتل نیست .هیچکس هم باور نمیکنند که ایشان دست به همچین کار کثیفی زده باشد

 2. اقای دکتر بمیرم برات چرا نسخه موسیقی دادی که چنین نسخه ای برات بپیچند

 3. جهت توجه عزیزان؛
  در اطلاع باشید،
  پلیس آگاهی و مسئولان امر، بصورت رسمی اعلام کرده اند که قضیه مسمومیت با غذای نذری کاملا منتفی است و غذا توسط شخص آقای دکتر از یک رستوران تهیه شده بوده و اسناد و شواهد کاملی برای این موضوع موجود است(اظهارات جدید خودشان ، دوربین مدار بسته ، شهادت رستوران و…).
  مقامات بصورت رسمی اعلام کرده اند که غذاهای مذکور یقینا آلوده به قرص برنج بوده است.
  مقامات قضایی اعلام کرده اند که علی الظاهر و با وجود تحقیقات ، معلوم شده که ایشان نه دشمنی داشته، نه درگیری بچشم میخورد و دلیلی برای سوءقصد به این فرد و خانواده شان وجود و طرح چنین فرضیه ای معقول و موجه نیست.( و البته مشکوک!)
  در ضمن اعلام گردیده است که حتی در مورد اصل بودن برگه های ویزیت متضوب به ایشان نیز شبهات زیادی وجود دارد، و همچنین موضوع اقدامات خیرخواهانه همچون ویزیت های مجانی، ارجاع بیمار به داروخانه با توصیه نامه عدم دریافت وجه و پرداخت پول دارو توسط خود ایشان و… نیز هیچ ادله ای در دست نبوده و بیشتر به یک شایعه مجازی شباهت دارد.(که البته این قبیل مسائل شاید ارتباط مستقیم و موثری با پرونده مرگ خانواده ایشان توسط اغذیه مسموم نداشته باشد.)

  ضمناً توجه فرمایید که پیش تر، همین آقای دکتر مدعی شده بودند که این غذای نذری توسط یکی از مراجعین و با سوال در مورد تعداد افراد خانواده(برای آگاهی از تعداد غذای نذری مورد نیاز) و با مراجعه به کلینیک محل کارشان به ایشان تحویل داده شده، که با تحقیقات صورت گرفته تمامی این ماجرا کذب بوده و منقولات ایشان دچار تناقضات شدید است.(چندین و چند مورد تناقضات، جوسازی ، ایجاد فضای ذهنی کاذب و عدم صداقت و… در سخنان و اعمال این آقای دکتر باشم میخورد که موجب میگردد ایشان بصورت جدی در مقام اتهام گرفته و به أین سوء گرایش پیدا کنیم که حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است..)
  بنده مطمئنم که تمامی زوایای پنهان این پرونده در چند روز آینده. کاملا مشخص میشود و ماه پشت ابر نمیماند

  البته بهرحال….الله اعلم

 4. دوست گفت:

  من از آشناهای نزدیک خانمش بودم و چند بار دکتر رو از نزدیک دیدم. به این راحتی باور نمیکنم که دکتر یه همچنین آدمی بوده باشه.

  1. نه واقعا،خدا می دونه واقعیت چی هست حالا بالفرض این داستاناروهم بسازن اعترافم بگیرن

 5. منم واقعا قبول ندارم با عقل جور در نمیاد هزار راه هست برای کشتن…خدا از باعث و بانیش نگذره

 6. ناشناس گفت:

  خدا من و ببخشه لحظه ی اول که خبر و خوندم مو روی بدنم سیخ شد و باور کردم فکر کردم چطور ممکنه.خبرها همش از خبرگزاریهای معتبر بود که.خدا رو شکر که شایعه بوده من شرمندم

 7. لیلا گفت:

  لعنت خدا بر افساد طلبای فاسد و دزد

 8. ناشناس گفت:

  یه پزشک که به تمام زیر و بم حیات انسان واقفه هزار و یک راه بی سر و صدا برای کشتن بلده چرا باید چنین طرح ناشیانه ای برای کشتن اعضای خانوادش بکشه

  1. به نظر بنده این اقای دکتر واین چهره وقیافه نمی تواند قاتل باشد گناه این اقای دکتر سیاسی بودنش هست

 9. تورک گفت:

  اینشالله شایعه اولار

 10. ناشناس گفت:

  چرا فکر می کنید دکترا قاتل نمی شوند،هنوز چیزی اثبات نشده عجله نکنید،موضوع قتل خانواده اش چه ربطی به مردم دارد مردم متهم میکنید،حتما مظنون هست.

 11. اشرف. حمزه ییان اینها همش از بیکارى ملته اگر کار داشته باشن انقدر سرک تو زندگى مردم نمیکشن وقظاوت نادرست نمکنند ریشه مملکت خرابه

 12. نمیدم چرا قویه قضایى مملکت افتاده دست ملت چون بیکارن اگر مردم سرگرم کار وزندگى باشندن انقدر سرک تو زندى مردم نمیکشن بابا نگذارید بیکار بمانند. کار کار کار

 13. مهرانه گفت:

  اینا همش بخاطر منافع مملکته ودروغی بیش نیست.

 14. مهرانه گفت:

  اینا همش بخاطر منافع مملکته ودروغی بیش نیست.

 15. میگن دکتر اسکیزو فرنی داشته

  1. محمد گفت:

   مگه دکتر روانپزشک میشه اسکیزوفرنی داشته باشه؟؟!!! یعنی اون همه استاد دانشگاه متوجه اسکیزوفرنی ایشون نشدن؟ مگه اسکیزوفرنی یه بیماری پنهانه که کسی متوجهش نشه!

   1. ندا گفت:

    دکتر روانشناس نیستند پزشک عمومی هستن

 16. پوریا گفت:

  طبق اطلاعات رسمی این دکتر کارمند سازمان ciA بوده و چند ماهی در جزیره ی آدمخوار ها به آدم خواری مشغول بوده که به دلیل مشکلات گوارشی که براش پیش اومده برگشته ایران تو این فاصله هم زن و مادربزرگش فهمیدن مساله رو . بعدش کشته اونارو که یوقت چیزی به کسی نگن چون عیبه کسی بفهمه دکتر مملکت آدمخوار بوده . یکم صبر کنید بلاخره میفهمید که چی شده اینقدر نه لعنت کنید این خبر بالارو بابت دروغ بودن و نه تایید کنید تا بفهمین

 17. علي گفت:

  فقط احمدی نژاد✌✌✌

 18. نگین گفت:

  اگه کار دکتر بود پس چرا چهار نفر از خانواده اش هم مسموم شدن .نمیدونم این افرادی که دروغ درست میکنن چطور تو اون دنیا جواب میدن و فکر نمیکنم دکتر بازداشت بشه

 19. نگین گفت:

  اگه کار دکتر باشه چرا چهار نفر از خانواده اش هم مسموم شده .پس حتما کار اون نیست .وای بر این مردم شایعه ساز .نمیدونم بعضیا اون دنیا چطور جواب دروغهاشونو میدن

 20. همه چیز از قبل برنامه ریزی شده به نظر می رسه،اول عذا دارش کردن حالا هم می خوان بندازن گردن خودش،بخت برگشته با کیا چپ افتادی که این بلارو سرت آوردن

  1. انسان گفت:

   نگو نگو که ادم جیگرش کباب میشه من دخالت در قتلو قبول ندارم احتمالا یکسری مذهبی تندرو از نسخ اقای دکتر به درد اومدند و ادامه داستان … کاش در موارد دیگه هم اینجوری وارد عمل میشدند یک بسته از این غذاهای نذریو لطفا برسونید به آقای سعید طوسی خیلی گرسنه هستند باشد که تا ابد سیر شوند

  2. خیلی هم تمیز برنامه ریزی نشده ولی. به هرحال بستن به لنگ خودش،لابد خواستن با غذا بمیره که نمرد حالا گفتن پس چه بهتر.. خدا ار ظالمین نگذره

 21. چرا الکی نوشتی، معلومه تو بازداشت هستش و مطمئنم خلیل الهی این حرف رو نگفته

 22. کریم گفت:

  مهمترین خبر اصلاحات نیوز. لعنت بر منافق.

 23. محسن گفت:

  لعنت به کسانی که شایعه می سازند

نشست ها و جلسات

آرشیو»
 • khamenei
 • hashemirafsanjani
 • president