اصلاحات نیوز

شهردار خرم آباد:

با مالک تفاهم نامه داشتیم

ویدئویی دست به دست میچرخد که در آن یک زن جوان اذعان میکند شهرداری خرم آباد بدون حکم دادگاه منزل مادر معلول خانواده را تخریب کرده است.

شهردار خرم آباد در گفت و گو با اصلاحات نیوز با اشاره به تخریب یک واحد مسکونی در پروژه ساخت پارکی در محله کوی فلسطین شهر خرم آباد که ویدئوی آن در فضای مجازی به شدت منتشر شده، گفت: زمین این ملک متعلق به دولت است، البته تنها این ملک نبوده و تعداد آنها حدود ده ساختمان بودند و سند آنها نیز به نام دولت هست، پس از توافقی که با اداره راه و شهرسازی و منابع طبیعی صورت گرفت این ساختمان ها تخریب شدند و تنها همین یک واحد باقی مانده بود که ساکنین آن ادعا داشتند در گذشته مبلغی داده اند، صاحب این ملک هستند و می گفتند که ساختمان را تخلیه نمی کنند.

عیدی بیرانوند افزود: با این حال بازهم به پسر این خانواده که قیم ایشان است مراجعه کردم و متوجه شدیم که مبالغ هنگفتی را از ما مطالبه می کنند، در نهایت علی رغم اینکه سند متعلق به دولت است، ما توافق کردیم وجهی را در قبال این ملک به خانواده مذکور بپردازیم که متاسفانه افراد دیگری از خانواده آن ها ممانعت کردند.

وی اظهار کرد: البته شهرداری با این خانواده تفاهم نامه داشت و مدارک آن را در اختیار داریم و بعلت تاخیر یک ساله پروژه به دلیل این ملک، برای تخریب آن از طریق مراجع قانونی اقدام کردیم.

شهردار خرم آباد در خصوص اینکه آیا تخریب به دستور دادگاه بوده است یا خیر، گفت : چون سند به نام ما است و هزینه آن را در گذشته به راه و شهرسازی پرداخت کرده بودیم، توانستیم حکم تخریب را از دادگاه بگیریم، البته اکثر خانه ها تخریب شده بودند و تنها ساکنان این خانه مقاومت می کردند.

بیرانوند تصریح کرد: ما نمی خواستیم از قوه قهریه استفاده کنیم، بارها مراجعه شخصی داشتم، حتی روحانی محله را به خانه ایشان فرستاده بودیم و علی رغم اینکه نباید پولی می دادیم، حاضر بودیم مبلغ ۱۴۵ میلیون تومان را پرداخت کنیم.

بیرانوند در پاسخ به اینکه چرا تا کنون این ۱۴۵ میلیون تومان پرداخت نشده است، بیان کرد: ما به قیم ایشان گفته ایم شماره حسابی را ارائه کنند تا در اسرع وقت مبلغ را به ایشان پرداخت کنیم.

وی همچنین در مورد وضعیت اسکان این خانواده و نگرانی از این بابت عنوان کرد: آن خانواده مشکلی ندارند و به این شکل نیست که رها شده باشند، مردم خرم آباد اینگونه نیستند که بگذارند کسی در شهر رها و آواره باشد، این خانواده نیز اینگونه نبوده اند که تنها این ملک را داشته باشند، ما هم هیچ وقت وضعیت شان را نادیده نمیگیریم.

با دیگران به اشتراک بگذارید

نشست ها و جلسات

آرشیو»
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president