اصلاحات نیوز

آمریکایی های اندکی به آینده کشورشان امیدوارند

براساس نظر سنجی های تازه گالوپ در حالی که میزان امیدواری مردم آمریکا نسبت به مسیری که کشورشان در پیش گرفته در سال ۲۰۱۵ مختصری افزایش یافته بود این خوش بینی در ماه های اخیر کاهش یافته و فقط ۲۹ درصد از مردم به آینده خوش بین هستند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ براساس نظر سنجی های تازه گالوپ در حالی که میزان امیدواری مردم آمریکا نسبت به مسیری که کشورشان در پیش گرفته در سال ۲۰۱۵ مختصری افزایش یافته بود این خوش بینی در ماه های اخیر کاهش یافته و فقط ۲۹ درصد از مردم به آینده خوش بین هستند.

موسسه پژوهشی گالوپ با انتشار نتایج نظر سنجی تازه ای نوشته است که میزان خوشبینی و امیدواری مردم آمریکا به آینده کشورشان در ماه های فوریه و مارس امسال به پایین ترین میزان خود نسبت به سال ۱۹۷۹ که موسسه مذکور اینگونه نظر سنجی ها را آغاز کرده بود، رسیده است.
نتایج نظر سنجی یاد شده نشان می دهد که در حال حاضر فقط ۲۹ درصد از مردم این کشور در مورد مسیری که آمریکا در پیش گرفته ابراز خوشبینی و امیدواری کرده اند که این میزان نسبت به ماه فوریه ثابت مانده است.
بر همین اساس این امیدواری که در نظر سنجی سال ۱۹۷۹ میلادی ۳۷ درصد ثبت شده، طی نوساناتی در طول این سال ها بتدریج روبه کاهش گذاشته و در سال ۲۰۱۵ و کمی پیش از پیروزی ترامپ درنوامبر سال گذشته به ۳۰ درصد رسیده بود.
گالوپ بالاترین میزان خوشبینی مردم این کشور را ۷۱ درصد و در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون و پایین ترین این خوشبینی ها را ۷ در صد و در آخرین روز های ریاست جمهوری جرج بوش در اکتبر سال ۲۰۰۸ به ثبت رسانده است.
این نظر سنجی نشان می دهد که طبعا جمهوریخواهان آمریکایی نسبت به آینده این کشور امیدواری بیشتری دارند در حالی که ۵۴ درصد از طرفداران این حزب گفته اند به مسیری که کشورشان در پیش گرفته خوشبین هستند، فقط ۱۳ درصد از طرفداران حزب دمکرات چنین نظری ابراز کرده اند.
 
/ایرنا
بر چسب ها:
با دیگران به اشتراک بگذارید

نشست ها و جلسات

آرشیو»
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president