اصلاحات نیوز

تظاهرات بومیان آمریکا در واشنگتن

گروه های بومی آمریکا روز جمعه در اعتراض به ادامه ساخت خط لوله نفتی «داکوتا اکسس» و نگرانی های زیست محیطی که در نتیجه این مسئله به وجود آمده است، در خیابان های واشنگتن دست به تظاهرات زدند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ گروه های بومی آمریکا روز جمعه در اعتراض به ادامه ساخت خط لوله نفتی «داکوتا اکسس» و نگرانی های زیست محیطی که در نتیجه این مسئله به وجود آمده است، در خیابان های واشنگتن دست به تظاهرات زدند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان که شمار آنها بالغ بر ۵۰۰ نفر تخمین زده می شود، در نهایت روبروی ساختمان کاخ سفید تجمع کردند و شعار «آب، زندگی است» سر دادند.
سارا ایگل ۴۴ ساله، عضو یکی از قبایل بومی داکوتای شمالی به خبرگزاری فرانسه می گوید : دولت حقوق ما برای داشتن آب پاک را نادیده گرفته است.
وی ادامه داد : مردم از اینکه دولت صدای ما را نمی شنود، خسته شده اند. آنها باید نماینده ما باشند نه شرکت ها.
قبایل بومی آمریکا به سبب اینکه معتقدند پروژه خط لوله نفتی داکوتا، آب هایی را که آنها برای مراسم های مذهبی استفاده می کنند، آلوده می کند، اخیرا علیه پیمانکار این پروژه اقامه دعوی کردند که راه به جایی نبرد.
فعالان محیط زیستی هم پیش از این درباره احتمال آلوده شدن آب های منطقه با عبور خط لوله نفتی هشدار داده بودند.
«باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین آمریکا دسامبر گذشته میلادی این پروژه را به علت انتقادهای مطرح شده برای مدتی به تعویق انداخته بود.
با این حال «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری کنونی آمریکا چندی پیش در یک فرمان اجرایی، دستور تکمیل این پروژه و همچنین خط لوله نفتی «کی استون» را که قرار است نفت خام را از کانادا به کارخانه های جنوب آمریکا و سواحل خلیج مکزیک منتقل کند، صادر کرده بود.
 
/ایرنا
با دیگران به اشتراک بگذارید

نشست ها و جلسات

آرشیو»
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president