اصلاحات نیوز

تیر ردصلاحیت روحانی به سنگ خورد

به گزارش اصلاحات نیوز از ابتدای امسال اصولگرایان دو بازی را به صورت همزمان پیش ببردند. اول: حمله به حسین فریدون دوم: ترساندن روحانی از ردصلاحیت . هر دو این پروژه‌ها به طور موازی و از یک مرکز کنترل و هدایت میشد. هدف این پروژه هم ترساندن روحانی برای حضور در انتخابات سال ۹۶ بود. اما هر دو پروژه شکست خورد. اصولگرایان که توان زیادی را صرف این موضوع کرده بودند حالا همه تلاش‌ها را نقش بر آب می‌بینند.

در مساله حسین فریدون اظهارات سخنگوی قوه قضائیه آب سردی بود بر آن همه آتش که در آن دمیده شده بود. از آن روز که محسنی اژه‌ای گفت: اگر سندی بود اقدام می شود ولی چیزی نیست.» دیگر هیچ کس در مورد حسین فریدون حرف نمی‌زند.

پروژه دوم هم با شکست روبه‌رو شد. روحانی نشان داد بیدی نیست که بتوان با این بادها او را ترساند. محمود صادقی در این باره گفته: «مخالفان با شبهه‌افکنی بحث ردصلاحیت آقای روحانی را مطرح کردند و تحلیل رئیس‌جمهور چنین بود که جریان رقیب برای تخریب او با چند کاندیدا در انتخابات حضور پیدا خواهد کرد. در تایید صلاحیت آقای روحانی تردیدی نیست، چرا که دلیلی برای رد صلاحیت او وجود ندارد و همچنین با توجه به اینکه روحانی اکنون رئیس‌جمهور است، طرح بحث ردصلاحیت او بی‌معناست.»(روزنامه آرمان، ۲۲اسفند۹۵)

نکته بعدی که بر آن تکیه می‌کردند (اما نمی‌توانستند در رسانه‌ها منتشر کنند) موضوع نظر رهبری بر روی روحانی بود. این تحلیل را در محافل خصوصی عنوان می‌کردند که همانند احمدی نژاد نظر رهبری بر ادامه کار با روحانی مثبت نیست اما صادقی توضیح می‌دهد: موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد، نظر مقام معظم رهبری درباره کاندیداتوری روحانی بود که به گفته این نماینده مجلس، روحانی به ارتباط خود در انتخابات گذشته با مقام معظم رهبری اشاره‌کرده که ایشان پاسخ دادند: «نظر من نسبت به شما مشخص است و با شما هیچ مشکلی نداشته و ندارم. با هم می‌توانیم کار کنیم.» صادقی به نقل از رئیس‌جمهور چنین ادامه داد که «مقام معظم رهبری بر رفاقت قدیمی خود با آقای روحانی تاکید داشته‌اند و این نکته را متذکر شدند که در انتخابات سال ۷۶ من نظری داده بودم و شما برداشت کرده بودید که من با ورود شما به انتخابات موافق نیستم، در حالی که برداشت درستی نبود. آن سال چنین برداشتی کردید، اما امسال چنین برداشتی نکنید». صادقی افزود: «آقای روحانی ضمن تشریح ملاقات خود با رهبر معظم انقلاب به نظر رهبری اشاره کرد که نه‌تنها به او نظر منفی ندارد، بلکه نظر ایشان نسبت به آقای روحانی مثبت است.»(همان)

اصولگرایان حالا که تیرشان به سنگ خورده چاره‌ای ندارند جز بازگشت به دورن و جمع و جور کردن شکاف های عمیقی که حتی جمنا هم نتوانست آن را جمع و جور کند.

اصولگرایان حالا که تیرشان به سنگ خورده چاره‌ای ندارند جز بازگشت به دورن و جمع و جور کردن شکاف های عمیقی که حتی جمنا هم نتوانست آن را جمع و جور کند/ داوود حشمتی

با دیگران به اشتراک بگذارید

نشست ها و جلسات

آرشیو»
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president