اصلاحات نیوز

گزارش اصلاحات نیوز از هزار و یک گلایه جوانان از بی توجهی ها؛

بغض سرمایه ها / “جوانان روحانی” را دریابید

جوانان همواره نکاتی را یادآوری می کنند که رسیدگی به آنها می تواند فردایی به مراتب بهتر را برای ایران و ایرانی رقم زند، البته اگر رسیدگی باشد…

به گزارش اصلاحات نیوز- خراسان رضوی، انقلاب شکوهمند اسلامی در سایه حضور پر رنگ و مستمر جوانان در صحنه و میدان اصلی زیر رهنمودهای آن یار سفر کرده به ثمر رسید و آن نتیجه ای که باید را همراه داشت، مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها و در گفته ها و بیاناتی گوناگون جوانان را سرمایه های اصلی کشور خطاب و مسئولان را به حمایت هرچه بیشتر و توجهی شایسته به آنان دعوت کرده اند.

دولت یازدهم نیز در شرایطی که امید به واسطه مدیریت های غلط و نادرست مسئولان دولت قبل در جامعه رنگ باخته بود، به واسطه فعالیت ها و کوشش های جوانان و دانشجویانی که بدون در نظرگیری منافع شخصی و صرفا برای اعتلای ایران اسلامی به میدان آمدند، روی کار آمد و وعده حمایتی هرچه بیشتر از جوانان و دانشجویان را داد.

امروز چیزی حدود چهار سال از عمر دولت یازدهم به سکان داری حسن روحانی میگذرد، جوانان اهل خراسان رضوی به نمایندگی از جوانان و دانشجویان سراسر کشور از مشکلات و گلایه ها سخن می­گویند، متن کامل این حرف های ناشنیده در ذیل به اطلاع می­ رسد؛

 

روحانی، فرصت آزمون و خطا نداشت

 

احسان اصولی، جوان و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با اصلاحات نیوز-خراسان رضوی بیان کرد: جوان گرایی یکی از ضرورت های بدیهی تداوم و بقای هر مجموعه است اما در شرایطی که دولت یازدهم بر سرکار آمد لازم بود از افراد باتجربه برای بازکردن گره های کوری که در دولت قبل زده شده بود استفاده شود.

این جوان اصلاح طلب تصریح کرد: اکنون شاهد این هستیم که کشور از حالت فوق العاده خارج شده و به همین تناسب لازم است فضا برای حضور و بروز بیش از پیش جوانان مهیا شود.

اصولی بااشاره به سخنان رییس جمهور در نشست صمیمی که با نخبگان و اقشار مختلف مردم مشهد برگزار شد، اظهار داشت: دکترروحانی گفت که در زمینه جوان گرایی باید گام های بلندتری برداریم، این نشان دهنده این مهم است که ایشان به جوان گرایی معتقد هستند.

وی ادامه داد: برای این که یک تیم ملی بتواند همیشه افتخارات خود را حفظ کند و در مسیرش تداوم داشته باشد لازم است منابع انسانی خود را مدیریت کرده و تیم های امید، جوانان، نوجوانان و … را پشت سر تیم بزرگسالان آماده و مهیا داشته باشد.

این جوان اصلاح طلب خاطرنشان کرد: تیم ملی ما اکنون به لحاظ سنی به جایی رسیده است که می بایست به فکر جایگزینی باشد و جوان گرایی، بکارگیری جوانان در کارهای اجرایی و آماده کردن آنان برای قبول مسئولیت های بزرگ را با برداشتن گامهای بلند آغاز نماید و این خود یکی از مهمرترین الویت های مدیریت کشور است.

 

کارنامه دولت در حوزه جوانگرایی مثبت نیست

 

مرتضی کرامت، جوان و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با اصلاحات نیوز-خراسان رضوی، اظهار کرد: استخدام هایی که در ماه های پایانی دولت احمدی نژاد انجام شد دست دولت را در زمینه تغییرات در سیستم های مدیریت میانی بست اما دولت می توانست بهتر به جوانان فرصت دهد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهور سال ۹۲ بیان کرد: در ستادهای دکتر روحانی در استان خراسان رضوی به دلیل حضور کمرنگ بزرگان، تمامی کارها را جوانان در اختیار داشتند و دیدیم که باوجود دو رقیب بومی، چه نتایج مثبتی در این انتخابات اتفاق افتاد و منجر به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید شد.

کرامت بااشاره به نشست صمیمی رییس جمهور بااقشار مختلف مردم مشهد که چهارشنبه عصر-۱۸اسفند۱۳۹۵- درسالن صبا برگزار شد اظهار داشت: اگر در این همایش به جوانان فرصتی برای سخنرانی داده می­شد قطعا می توانستیم اظهاراتی به مراتب مفیدتر و موثرتر را شاهد باشیم.

این جوان اصلاح طلب خاطرنشان کرد: وقتی در برنامه ای با حضور رئیس جمهور به جوانان فرصت صحبت کردن و اظهار نظر داده نمیشود، این شائبه را در ذهن ایجاد میکند که صحبت های مسئولان در زمینه جوانگرایی نمایشی است یا خیر؟

کرامت ضمن بیان این مطلب که حضور دکتر حسینی در سمت معاون سیاسی استانداری مشهد افراد اصلاح طلب را اندکی امیدوار کرد اظهار داشت: آقای حسینی شورایی از جوانان اصلاح طلب را تشکیل داد که این شورا می توانست غنی تر باشد و انتخاب ها در این شورا بر اساس شایسته سالاری صورت نگرفت.

وی به گلایه از عدم فرصت دهی به جوانان پرداخت و بیان کرد: نمی توانیم دستاورد ملموسی در حوزه جوان گرایی دولت یازدهم را در ذهن بیاوریم و مطرح کنیم.

 

حذف افراد اصیل توسط مدیران امکان پذیر نیست

 

آرش رمضانی، جوان و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با اصلاحات نیوز-خراسان رضوی، اظهار داشت: اگر هر مدیری در هر سطحی از مدیریت تصور کند که به واسطه قدرت خود می تواند قشرجدیدی را جایگزین قشر اصیل سازد نتیجه ای جز بی نتیجه ماندن اقداماتش و مشهود سازی ضعف های مدیریتی وی در پی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: افراد نمی توانند بواسطه بخشی که در اختیار دارند مجموعه ای را تعریف کنند و مدعی شوند جوانان اصلاح طلب اینها هستند و گروه های قدیمی را کنار بگذارند.

رمضانی با اشاره به نشست صمیمی رییس جمهور بااقشار مختلف مردم مشهد که مورخ هجدهم اسفند ماه درسالن صبا برگزار شد عنوان کرد: خود جوانان باید شخصی به عنوان نماینده جوانان اصلاح طلب انتخاب می کردند تا در حضور رییس جمهور سخنرانی کند.

این جوان اصلاح طلب خاطرنشان کرد: مسئله توجه به کادرسازی و نسل سازی در دولت های مختلف کیفیت های متفاوتی داشته و دولت آقای خاتمی در زمینه توجه به جوانان اصلاح طلب و کادرسازی نسبتا خوب عمل کرد اما در مقایسه با دولت آقای روحانی عالی بود؛ همچنین دولت آقای احمدی نژاد در جهت بهادادن به طرفداران خود، جناح حزب اللهی و کادرسازی به لحاظ تعداد ورودی ها خیلی خوب بود.

وی ادامه داد: دکترروحانی بدلیل اینکه از روند سقوطی وزارتخانه ها جلوگیری کند در ابتدا از افراد باتجربه استفاده کرد اما نقطه ضعف این بود که بعد از سال دوم می بایست دولت ایشان یک پوست اندازی را انجام می داد که انجام نشد.

رمضانی با اشاره به اظهارات رییس جمهور بیان کرد:نیازی به وعده های مختلف نداریم و با تمام وجود بدون نیاز به قولی در خدمت دولت هستیم و برای رای آوری مجدد آن تلاش می کنیم بنابراین اگر نمی توانند اقدامی را واقعا انجام دهند، قول آن را ندهند.

 

نقدهای جوانان برای سهم خواهی نیست

 

علی رزاقی بهار، جوان و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با اصلاحات نیوز-خراسان رضوی، عنوان کرد: مجموعه کابینه دولت بیش از ۱۰ بار به مشهد سفرداشته اند و با اتکا به این مهم میتوان اظهار داشت که یکی از مشکلات اساسی تکراری بودن چهره های سخنران است.

وی ادامه داد: بحث جوانان در استان فقط شعار بوده و هیچ اقدامی انجام نشده است، حتی درحضور معاونان، وزرا و رییس جمهور فرصت صحبت کردن به جوانان داده نمی­شود چه برسد به رسیدگی مطالبات آنها.

رزاقی بهار با گلایه از عدم توجه به مطالبات جوانان خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر هرگز به جوانان بها داده نشده و چند جلسه ای که جوانان با معاون سیاسی استانداری داشته اند هیچ خروجی ملموسی را در پی نداشته است.

وی با اشاره به تشکیل شورایی از جوانان اصلاح طلب در استانداری خراسان رضوی بیان کرد: بسیاری از افراد از آن گروه خارج شده و عملا تبدیل به همان گروه مشاوران دکتر حسینی(معاونت سیاسی استانداری)در آموزش و پرورش شده است.

 

استانداری خراسان رضوی، محافظه کارانه عمل میکند

 

روح الله قاسم زاده، جوان و فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با اصلاحات نیوز-خراسان رضوی با گلایه از عدم فرصت دهی به جوانان یادآور شد: خط قرمزهای منطقه ای سبب شده تا استانداری خراسان رضوی همیشه به صورتی مفرط محافظه کارانه عمل کند.

وی ادامه داد: البته باید این مهم را نیز گفت که جوانان استان پیگیری های منسجم و لازم را نداشته و اگر اقداماتی برای ارتباط صورت گرفته به صورت فردی یا گروه های کوچک انجام شده است.

قاسم زاده با تاکید بر لزوم همگرایی جوانان به منظور نیل به مطالبات خود خاطرنشان کرد: یک فرد سیاسی کلاه سرش نمی رود و وقتی ببیند شما نماینده یک جریان غالب و قدرتمند نیستید، نیازی نمی بیند که در این فضای محافظه کارانه ریسک کند.

وی افزود: اگر انسجام بیشتری داشتیم و نمایندگی گروه های بیشتری را عهده دار بودیم، قطعا آغوش استانداری برای جوانان اصلاح طلب سراسر استان بازتر از پیش میشد.

این جوان اصلاح طلب با ابراز امیدواری نسبت به مسئله جوانان در دولت دوازدهم اظهار کرد: متاسفانه در دولت های پس از انقلاب دولت یازدهم کمترین بها را به جوانان داده که امیدواریم این روند در دولت دوازدهم اصلاح شود.

قاسم زاده ادامه داد: زمانی که کابینه و استانداران دولت یازدهم را بررسی میکنیم جوانان بسیار اندک هستند، وقتی سیستم در اختیار افراد میانسال باشد نمی توانند با جوان ها کار کنند و این چرخه تا انتها ادامه پیدا می کند.

وی با اشاره به عدم وجود فرصت آزمون و خطا در دولت یازدهم اظهار داشت: بخشی از انتخاب های دولت بدلیل اینکه در دوران پس از بحران قرار داشتیم و امکان آزمایش و خطا وجود نداشت قابل توجیه است اما عمر دولت تدبیروامید رو به پایان است، پس چه زمانی این چرخه قرار است متوقف و اصلاح شود؟

قاسم زاده با تاکید بر سوابق مدیران رده بالای دولت یازدهم خاطرنشان کرد: تمامی مدیران این دولت کسانی هستند که در سن های ۲۵ الی۳۵ سالگی به پست های بزرگی رسیدند.

این جوان اصلاح طلب بااشاره به نشست صمیمی روحانی با مردم مشهد، بیان کرد: احساس من این است که افرادی سعی داشتند یک خوشبینی مفرط را به رییس جمهور القا کنند و چون جوانان اصلاح طلب ممکن بود زبان به گله گزاری باز کرده و به آن فضا آسیب وارد کنند فرصتی به آن ها داده نشد.

وی ضمن بیان این مطلب که انتخاب خانم نسبتا جوانی که در حضور رییس جمهور سخنرانی کرد اشتباه بود و ایشان حتی دانشجو نیستند، عنوان کرد: نقش تشکل های دانشجویی چیست؟ تشکل هایی که در سال ۹۲ با تمام وجود برای رای آوری آقای روحانی تلاش کردند قرار است کجا سخنرانی کنند؟ این تشکل ها توقع گرفتن پست و مقام ندارند و تنها توقع شان شنیده شدن صدایشان است و حق دارند زمانی که برای پیروزی فردی تلاش کرده اند صدایشان را فرد پیروز بشنود.

آورده شدگان در فوق بخشی از انبوه گلایه های جوانان و فعالان سیاسی اصلاح طلب استان خراسان رضوی است که با مقایسه ای می توان این اظهارات را به تمام کشور نسبت داد، حال سوال اساسی اینجاست به راستی مسئولان دولت یازدهم قصد توجه ویژه به حامیان جوان خود که نقشی اساسی را در رای آوری این دولت ایفا کرده اند، دارند یا خیر؟ اگر پاسخ مثبت است، این گوی و این میدان…

امید که روند عدم توجه شایسته و بایسته به جوانان که همواره پشتوانه ای اساسی برای کشور محسوب میشوند، در آینده نه چندان دور اصلاح شود، امید که چنین شود…

با دیگران به اشتراک بگذارید
  1. ناشناس گفت:

    روحانی عزیز حمایتت میکنیم

نشست ها و جلسات

آرشیو»
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president