اصلاحات نیوز

تشکیل گروه اروپایی علیه مهاجران غیر قانونی و قاچاق انسان

«ایگناسیو زویدو» وزیر کشور اسپانیا اعلام کرد پلیس های اسپانیا، فرانسه و نیجر به طور مشترک در این کشور آفریقایی برای مبارزه به طور موثر علیه مهاجرت های غیر قانونی و قاچاق انسانی یک گروه مشترک تشکیل دادند.

 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ «ایگناسیو زویدو» وزیر کشور اسپانیا اعلام کرد پلیس های اسپانیا، فرانسه و نیجر به طور مشترک در این کشور آفریقایی برای مبارزه به طور موثر علیه مهاجرت های غیر قانونی و قاچاق انسانی یک گروه مشترک تشکیل دادند.

به نقل از خبرگزاری افه، زویدو که روز دوشنبه به اتفاق «برونو لو روکس» همتای فرانسوی خود به نیجر سفر کرد ، گفت: اسپانیا و فرانسه یک گروه مشترک تحقیقاتی در این کشور آفریقایی دارند و این دو کشور به مثابه دیگر کشورهای اروپایی کارهای زیادی می توانند در مبارزه با جرائم مذکور انجام دهند.
یادآوری می شود افسران پلیس ملی و ژاندارمری اسپانیا در نیجر حضور دارند چرا که این کشور آفریقایی را یکی از مناطق مهم در مبحث مهاجرت غیرقانونی به اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی می دانند.
زویدو در این رابطه در دیدار با «محمد بازوم» همتای نیجری خود خاطرنشان ساخت که این ابتکار ، نمونه ای از جو خوب همکاری بین نیروهای امنیتی سه کشور است .
وی در این دیدار سه جانبه ، حمایت و مشروعیت تلاشی که نیجر برای مبارزه علیه ترریسم ، جنایات سازمان یافته و شبکه های قاچاق انسانی‌ انجام می‌ دهند را به بازوم و «محامدو ایسوفو» رئیس جمهوری نیجر ابلاغ کرد.
زویدو سپس تاکید کرد که اقدامات نیروهای امنیتی نیجری باعث شدند که شمار افرادی که از این کشور خارج می‌ شوند از ۷۰ هزار نفر ماه مه سال ۲۰۱۶ (اردیبهشت ) به هزار و ۵۰۰ نفر در نوامبر ۲۰۱۶ (آذر ) کاهش یابد.
وی اضافه کرد که اسپانیا آماده همکاری ، حمایت و کمک به نیجر به طور دوطرفه و در زمینه اتحادیه اروپا با پروژه هایی‌ نظیر تیم های مشترک پلیس یا استقرار ۵۵۰ تن از گارد گروه اقدام فوری ژاندارمری اسپانیا در مالی‌ ، نیجر ، چاد ، بورکینا فاسو و موریتانی است .
در راستای دیدار دو وزیر اروپایی از نیجر ، مدیران کل پلیس اسپانیا و نیجر موافقتنامه ای جهت همکاری در زمینه مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و قاچاق انسان ها را امضاء کردند.
علاوه بر این وزرای فرانسه و اسپانیا از مرکز مبارزه با تروریسم در «نیامی» و هم چنین مرکز سازمان بین المللی برای مهاجرت سازمان ملل بازدید کردند .
 
/ایرنا
با دیگران به اشتراک بگذارید

نشست ها و جلسات

آرشیو»
  • khamenei
  • hashemirafsanjani
  • president