اصلاحات نیوز

۱۰ نکته از زبان بدن و گفتار ترامپ هنگام خروج از برجام

اصلاحات نیوز؛ ترامپ هنگام سخنرانی و اشاره به جزئیات یا بیان کلماتی که قصد تاکید بر آن دارد انگشت اشاره دست راست و سبابه را به هم می چسباند. در این سخنرانی بارها این کار را انجام داد. او هنگام دفاع از آمریکا و بیان جملاتی که نشان دهنده برخورد قاطع و محکم است به جای مشت کردن دست، کف دست چپ را به دوربین نشان می داد

به گزارش اصلاحات نیوز؛ احسان محمدی نوشت:

۱️⃣ او شاید سیاستمدار فوق العاده ای نباشد اما مقابل دوربین بسیار باهوش است. #دوربین را می شناسد، خونسرد حرف می زند و لحنش فراز و فرود و شتاب ندارد.

۲️⃣ او در این سخنرانی مثل یک بازیگر #هالیوود که برای سربازانش سخنرانی می کند با اعتماد به نفس، لحن شماتت بار، قاطع و مسلط حرف زد. تلاش ترامپ برای اینکه نشان بدهد رهبر بزرگترین ارتش نظامی دنیاست کاملاً مشخص بود.

۳️⃣ #ترامپ هنگام اشاره به ایران یا کشورهایی که بخواهند مقابل آمریکا بایستند چشمانش را از حد معمول تنگ تر می کرد که نوعی واکنش بدن هنگام تقلیل یا تحقیر طرف مقابل است.

۴️⃣ تمرکز دوربین کاخ سفید هنگام سخنان ترامپ روی چهره #جان_بولتون مشاور امنیت ملی ایران از نکات جالب این سخنرانی بود. بولتون به عنوان یک چهره سیاسی تندرو علیه ایران و مشوق اصلی ترامپ برای خروج از برجام شناخته می شود که ردپای سخنان او را می شود در ادبیات ترامپ یافت.

۵️⃣ ترامپ در نطق خود با نام بردن از #کیم_جونگ_اون رهبر کره شمالی و ملاقات آتی با او در واقع پیامی غیرمستقیم به ایران فرستاد که ما حتی با دشمنان همیشگی مان هم می توانیم وارد مذاکره نزدیک و دوستی شویم.

۶️⃣ اشاره ترامپ به #توافق_پوسیده و شماتت مکرر کسانی که تن به این توافق داده اند نشان می دهد که مذاکره کنندگان ایرانی برخلاف برخی قضاوت های داخلی، اتفاقاً خوب، دقیق و حرفه ای به نفع منافع ایران عمل کرده اند.

۷️⃣ ترامپ بدون هیچ پنهانکاری از #اسرائیل نام برد و در واقع اسنادی که این رژیم منتشر کرده را سند نهایی و متقاعده کننده خود برای خروج از برجام دانست. این اندازه دوری از اروپا و همبستری با اسرائیل در سیاست آمریکا کم سابقه است. ترامپ این شیفتگی را پنهان نکرد و با برجسته سازی، اسرائیل را در قاب خروج از برجام کنار خود نشاند.

۸️⃣ او هنگام پایان سخنرانی سند اجرایی شدن تحریم های جدید را امضا کرد و در پاسخ به خبرنگاران بدون هیچ تغییر در چهره انگشت اشاره دست راستش که معمولاً نشانه #تهدید قلمداد می شود را چند بار تکان داد.

۹️⃣ ترامپ هنگام سخنرانی و اشاره به جزئیات یا بیان کلماتی که قصد #تاکید بر آن دارد انگشت اشاره دست راست و سبابه را به هم می چسباند. در این سخنرانی بارها این کار را انجام داد. او هنگام دفاع از آمریکا و بیان جملاتی که نشان دهنده برخورد قاطع و محکم است به جای مشت کردن دست، کف دست چپ را به دوربین نشان می داد.

🔟 ترامپ کوشید با تحسین مردم ایران عنوان کند که حساب آنها را از رهبران کشور جدا می داند اما وقتی گفت «شدیدترین تحریم ها را علیه ایران» اعمال می کند عملاً نشان داد این سخنان صرفاً دیپلماتیک است. این ادبیات بخشی از سیاست #چماق_و_هویج است که ترامپ به نظر به آن علاقه ویژه ای دارد.

بر چسب ها:
با دیگران به اشتراک بگذارید
 1. خورشید کلاه دیلمی گفت:

  مواظب باش النگوهات نشکنه نفله،
  چهار بزدل بچه غرتی شدن کارشناس شما اصلاحات چیا؟
  ترامپ سر انگشت سبّابشو زد به زبونش!
  طبق دیلپماسی مدرن اصلاحطلبان این یعنی مردم ایران غرقتون میکنم،،،،،
  بابا کمی غیرت و شرف داشته باشید، چتونه مثل شغالهای بزدل میترسید و نمیتوانند از گل نازکتر تو ادبیاتتون به آمریکا بگید؟!
  اگر فکر میکنید با پاچه خواری آمریکا میتوانید صاحب منصب باقی بمانید خود را فریب داده اید، خطری که شما را تهدید میکند آمریکا نیست آمریکا پرستی شماست،
  امروز که ایران بالاترین قدرت و نفوذ چند صدسال اخیر خود را در غرب آسیا تجربه میکند چرا اینگونه حقیرانه در مقابل گستاخیهای یک شیّاد خودشیفته بی اعتبار موضع میگیرید؟!
  چرا فکر میکنید اروپا میخواهد یا میتواند در مقابل آمریکا از شما حمایت کند؟!
  به خودتان بیائید تا قبل از اینکه ایرانیان وطنپرست گریبانتان را بگیرند.

نشست ها و جلسات

آرشیو»
 • khamenei
 • hashemirafsanjani
 • president